Zarządzanie tożsamością i dostępem użytkownika, czyli o co chodzi z IDP?
Czym jest tożsamość użytkownika? Z czego wynika potrzeba zarządzania dostępem w firmie? Jak działa tzw. IDP? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule.
Digitalizacja procesów jest sposobem na poprawę skuteczności i konkurencyjności w firmach z branży produkcyjnej i budowlanej. Ważne jest szukanie rozwiązań koncentrujących się na zwiększeniu wydajności, szybkości i produktywności. Przedsiębiorstwa, które nie inwestują w rozwiązania cyfrowe, mogą stracić pozycję rynkową. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się:
Digitalizacja procesu biznesowego polega na usprawnieniu danego procesu przy wykorzystaniu technologii informatycznej zapewniającej optymalną realizację w danym środowisku biznesowym. Przy realizacji takiego procesu biznesowego wykorzystujemy różne technologie, rozwiązania IT, wiedzę techniczną oraz wiedzę biznesową. Digitalizować można każdy proces. Pierwszym pytaniem, które powinniśmy zadać, jest pytanie o funkcjonowanie firmy. Jeśli właściciel firmy lub właściciel procesu biznesowego stwierdza, że w przedsiębiorstwie nie wszystko działa tak jak należy, występują problemy, które można zoptymalizować, to pojawia się przestrzeń na wdrożenie procesu digitalizacji. Wykorzystując dostępną wiedzę biznesową, techniczną oraz wiedzę na temat systemów IT, możemy usprawnić pracę w danym przedsiębiorstwie.
W zależności od specyfikacji projektu możemy uzyskać różne efekty biznesowe. Pod uwagę należy wziąć budżet, jakim dysponujemy; typ procesu, który chcemy zdigitalizować oraz jakie cele są stawiane dla tego projektu. Odpowiadając na te pytania, możemy dojść do wniosku czy uda się nam osiągnąć zamierzone efekty biznesowe, jaki będzie zwrot z inwestycji i kiedy się ta inwestycja zwróci. W Innokrea jesteśmy w stanie obliczyć i przedstawić wymierne korzyści realizacji projektu przed jego rozpoczęciem.
Do efektywnego wdrożenia procesu digitalizacji potrzebne są odpowiednie zasoby. Jeśli w przedsiębiorstwie istnieje dział IT:
wtedy można rozważyć realizację projektu wewnętrznie. Jednak rzeczywistość wygląda inaczej. Zazwyczaj działy IT są obarczone realizacją wielu zadań i ich dyspozycyjność jest ograniczona. Równie często występującym problemem jest brak specjalizacji we wdrażaniu digitalizacji w przedsiębiorstwach. Najlepszym rozwiązaniem, w takim przypadku, jest rozpoczęcie współpracy z firmę zewnętrzną. Przy wyborze partnera warto zwrócić uwagę na doświadczenie techniczne oraz drugi równie istotny komponent, jakim jest doświadczenie biznesowe. Połączenie tych dwóch dziedzin zwiększa szanse na pomyślną realizację projektu.
W digitalizacji procesów wyróżniamy 3 podstawowe etapy.
W zależności od stopnia zaawansowania projektu zwrot z inwestycji może nastąpić po kilku tygodniach, miesiącach lub latach. Nie istnieje w tym przypadku złota reguła. Elementem składowym każdego projektu jest zarządzanie ryzykiem. Możliwa jest sytuacja, w której digitalizacja procesów może się nie zwrócić, jednak trzeba temu przeciwdziałać. Kluczowi zawsze są ludzie. Warto zadbać, aby w organizacji był człowiek pełniący rolę ambasadora zmiany, ponieważ bez osób wspierających wdrażanie nowego rozwiązania, digitalizacja procesów nie przebiegnie pomyślnie. Na podstawie zdobytego doświadczenia w Innokrea wiemy, jak minimalizować ryzyko.
Pracujesz w branży produkcyjnej lub budowlanej? Dowiedz się, co możesz zyskać dzięki digitalizacji procesów w Twojej firmie. Umów się na darmową i niezobowiązującą konsultację.
Zarządzanie tożsamością i dostępem użytkownika, czyli o co chodzi z IDP?
Czym jest tożsamość użytkownika? Z czego wynika potrzeba zarządzania dostępem w firmie? Jak działa tzw. IDP? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule.
Bezpieczeństwo
Hej, hej... Programisto, to kolejny artykuł dla Ciebie! Druga część artykułu na temat wzorców projektowych. Poznaj Adapter oraz Memento.
Programowanie
Programisto, to artykuł dla Ciebie! Łap garść przydatnych informacji na temat wzorców projektowych.
Programowanie