Przejęcie wsparcia technologicznego
Dowiedz się więcejPodstawową działalnością spółki Microsystem jest projektowanie, instalowanie i uruchamianie elektronicznych systemów zabezpieczeń oraz obsługa serwisowa systemów i urządzeń.
Wyzwanie
Microsystem zwrócił się do INNOKREA z propozycją przygotowania i wdrożenia oprogramowania wspierającego istniejące systemy kontroli dostępu. Microsystem dysponował prototypowymi algorytmami do analizowania biometrii twarzy, które wymagały modyfikacji i implementacji w docelowym rozwiązaniu. W tym zakresie potrzebne było wsparcie INNOKREA w przygotowaniu aplikacji, która spełniałaby wymagania biznesowe stawiane nowoczesnemu systemowi zabezpieczeń.
Rozwiązanie
W ramach współpracy, w pierwszym kroku opracowano specyfikację funkcjonalną i architekturę dla nowego systemu. Po uzgodnieniu tego zakresu prac, przystąpiono do przygotowania projektów graficznych ekranów aplikacji. Kolejnym krokiem było przystąpienie do prac programistycznych.
Uzgodniono, że projekt realizowany będzie w tzw. metodyce zwinnej (agile). Kluczowe osoby z zespołu projektowego spotykały się regularnie i m.in. uzgadniały zakres prac na kolejną iterację projektu (tzw. sprint) oraz omawiano bieżące wyzwania.
W ramach realizacji prac programistycznych stworzono aplikację serwerową oraz dwie aplikacje klienckie w technologiach C++/C# (jedna dedykowana rejestracji próbek biometrycznych twarzy, a druga służąca jako czytnik/weryfikator). Cały system pozwalał w ogólności na:
- Rejestrowanie próbek biometrycznych twarzy i nadawanie uprawnień.
- Weryfikowanie uprawnień danej osoby do wejścia do danego pomieszczenia.
- Otwieranie drzwi w przypadku poprawnej weryfikacji danej osoby i potwierdzeniu uprawnień.
Efekt biznesowy
Wdrożenie u klienta końcowego pozwoliło na uruchomienie systemu kontroli dostępu opartego na biometrycznej analizie twarzy pracowników.
Wśród zalet wdrożonego rozwiązania należy wskazać m.in.:
- Zwiększone bezpieczeństwo: Rozpoznawanie twarzy zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa w porównaniu z tradycyjnymi metodami dostępu, takimi jak karty-klucze lub hasła. Twarze są unikalne i trudne do odtworzenia, co zmniejsza ryzyko nieautoryzowanego dostępu w wyniku kradzieży lub udostępnienia danych uwierzytelniających.
- Nieinwazyjność i bezdotykowość: rozpoznawanie twarzy to bezdotykowa metoda biometryczna, co oznacza, że użytkownicy nie muszą fizycznie wchodzić w interakcję z urządzeniami takimi jak skanery linii papilarnych czy klawiatury. Zmniejsza to ryzyko przeniesienia zarazków, co czyni go szczególnie istotnym w świecie po pandemii.
- Relatywnie niskie koszty utrzymania: W przeciwieństwie do systemów opartych na kartach rozpoznawanie twarzy nie wymaga fizycznych tokenów, które można zgubić, uszkodzić lub skraść. Zmniejsza to obciążenie administracyjne związane z wymianą utraconych kart i konserwacją sprzętu.
- Szybkość i wygoda: Uwierzytelnianie za pomocą systemu rozpoznawania twarzy jest szybkie i naturalne. Użytkownicy po prostu patrzą w kamerę, a system jest w stanie niemal natychmiast ich zidentyfikować, skracając czas potrzebny na uwierzytelnienie.
128 pkt.
charakterystycznych twarzy
analizowanych w jednej próbce biometrycznej
10%
skrócony czas
uwierzytelniania
16 tyg.
pracy programistów
Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak nasze rozwiązania mogą zwiększyć bezpieczeństwo Twojej firmy.
Referencje
Informatycy z INNOKREA to prawdziwi specjaliści. Potrafią sprawnie zaprogramować każde wymaganie biznesowe, doskonale adresują uwagi klienta i szybko dostarczają usprawnione rozwiązania. Polecamy współpracę z INNOKREA!
Georgis Bogdanis
Prezes Zarządu, MICROSYSTEM Sp. z o.o.
Poznaj inne historie udanych projektów dla naszych klientów:
Kontakt
Masz pomysł na projekt?
Wypełnij formularz i uzyskaj bezpłatną konsultację!
W INNOKREA jesteśmy dumni z tworzenia innowacyjnych rozwiązań i dedykowanego oprogramowania dostosowanego do unikalnych potrzeb naszych klientów. Dzięki zespołowi ponad 25 wykwalifikowanych inżynierów biegłych w ponad 100 technologiach, zapewniamy najwyższą jakość, zdobywając zaufanie ponad 100 klientów na całym świecie, a wszystko to poparte naszą odznaką jakości ISO 9001. Naszym głównym celem jest poszerzanie możliwości w zakresie inżynierii produktów, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania, które napędzają sukces firm z różnych branż.
Tomasz Klajbor
CEO w INNOKREA